| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!^^Scuze că intreb asta, dacă e o intrebare imposibilă. Dar aș vrea să intreb ce metode exerciții știți pentru inălțare? Adică pentru creșterea inălțime? Desigur dacă e posibil la 20 de ani?laughing

Răspuns Câştigător
| SteroidEdy a răspuns:

La barbati cresterea se opreste in jur de 20 de ani si la femei pana in 18. Cand ai trecut de pubertate te mai inalti cu max 5 cm. Exercitii de inaltare sunt cele care iti intind coloana. Cauta pe net Vertical Height Exercises

| Mικø a răspuns (pentru SteroidEdy):

Sper sa reusesc asta laughing. nu mi place sa am 1.66 laughing, ca am fost la agentie de modeling si m-a dezvantajat inaltimea laughing.pff urasc regulile astea.laughing) Dar multumesc anticipat pentru exercitii^.^

5 răspunsuri:
| AdrianDihoricescu a răspuns:

Ar mai fi o varianta, si nu glumesc. - desi nu stiu daca chiar da rezultatela 20 de ani - bea lapte mananca lactate. Olandezi care sunt cei mai inalti din lume, n-au fost tot timpul asa, si se presupune ca "inaltarea" s-a datorat laptelui si produselor lactate pe care le-au consumat foarte mult.

| Mικø a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Ai dreptate, dar unele persoane judeca laptelul ca cica ingrasalaughing

| ionutalex13 a răspuns:

Daca ai 20 de ani nu mai poti creste.dar pentru coloana e bine sa te agati de un spalier sau bara dimineata.

| Mικø a răspuns (pentru ionutalex13):

Pff ce trist xD! Ma chinui si eu cu chestii de exercitii pentru inaltare de pe net laughing., damn xD.nu stiam ca la 20 se opreste cresterea in inaltime laughing