| SerbanescuAlin1999 a întrebat:

aseara, la fotbal, m-am lovit de o bicicleta si m-am lovit la mana stanga, pe loc ma durea ingrozitor, am incercat sa fac niste exercitii cu ea, nimic, acum, vad ca nu se mai obseva venele si nu pot misca deloc mana, adica, o pot misca, insa, nu asa de mult, nu cred ca e ceva urgent sa ma duc la medic, ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AriadnaMaria2 a răspuns:

Dacă nu iți poți mișcă mana este posibil sa fie rupta sau sa fi atins un nerv. Mai bine contacteaza un medic pentru a preveni orice situație nefavorabila.