| ZXYU a întrebat:

astazi de dimineata mi-am sucit gatul si cred ca mi s-au incalcit venele. Am facut niste exercitii dar totusi nimic, imi puteti recomamda niste exercitii? Precizez ca ma doare pe partea dreapta cand fortez gatul, cand apas pe umar si cand rotesc capul in dreapta!
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PuyaTimonel a răspuns:

Nu e nimic grav. Trebuie doar sa astepti o zi, doua sa treaca durerea de la sine. Daca ti se incalceau venele erai? Venele nu se pot incalci. Probabil ca ti-ai miscat capul prea tare, si tendonul s-a intins putin. O sa treaca, stai linistit. Nu iti recomand sa faci exercitii.