| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am facut acasa de pe internet niste exercitii pentru crestere in inaltime si cred ca am facut cam multe pentru o singura zi. Azi de dimineata m-am trezit amortit la gat in partea dreapta, de parca ar fi o febra musculara, si nu pot misca gatul. Adica luati in considerare ca nu am facut nici o incalzire inainte si cand stau acum in picioare, am gatul si capul stramb, gatul e mai in partea din dreapta iar capul mai in partea stanga. Crezeti ca poste fi altceva decat ce cred eu? Si cam cat o sa ma tina? Si ce imi recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Creșterea in înălțime este programată genetic. Sportul si alimentația ii ajuta doar pe cei care au un deficit al hormonului de creștere.

| EneCristian a răspuns:

Nu prea te ajuta la crestere singurul lucru complet benefic este somnul si o alimentatie echilibrata cat despre gat am patit si eu cand am dormit prost in jur de o zi maxim si o noapte incet roaga pe cineva sa iti faca masaj si sa isi misti capul in 2 zile vei fi bine