| GabrielEmanuel a întrebat:

Azi mi-am cumparat o catelusa Amstaff de 4 saptamani si am observat ca cand sta in picioare tine piciorul din spate ridicat, oare este rupt sau isi va reveni?
Umbla in trei picioare, rog maxima seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabriela15 a răspuns:

Poate s-a lovit, si eu am avut un mascul amstaff si nu mi-a facut probleme decat atunci cand i-am taiat urechie. nu cred ca e ceva grav, poate doar o entorsa ca si la oameni, fa-i un masaj mai serios la piciorus

3 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Pai poate are un spin sau ceva in labuta.
apasa pe laba cainelui si vezi unde o doare. daca nu isi revine in max 2 zile dul la veterinar.

| endeavour a răspuns:

Urmareste-o sa vezi daca schioapata, daca nu atunci nu are nimic, am observat si eu la mai mult caini chestia asta, cred ca o fi ceva tic happy

| Immjustalittlecupcake a răspuns:

Părerea mea este că, dacă continuă să ţină piciorul aşa, să o duci la medicul veterinar. Sigur te va ajuta!