| maria2228 a întrebat:

Buna ziua! Cam cate calorii are o cupa de inghetata cu ciocolata fara zahar la cornet? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, scrie pe eticheta ei cate calorii contine, iar daca nu scrie intreaba pe cei care au facut-o sau o vand, fiindca in functie de ingrediente se calculeaza caloriile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce să fie pe lista interzisă? Atâta timp cât este în deficit caloric, poate mânca orice dorește.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu-i nici in deficit si nici nu doreste sa se ingrase, dimpotriva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

De unde rezultă că nu e în deficit caloric? Dietele nu trebuie să facă din noi niște oameni frustrați, care nu își permit două pătrățele de ciocolată sau un pic de înghețată acolo, și aia fără zahăr. Chiar nu e nevoie să renunțăm cu totul la micile bucurii, ci să facem totul cu măsură.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din faptul ca intreba pe acest topic cate calorii are o inghetata fara zahar, dar pe altele topicuri intreba cate calorii au un bol plin de cereale, altul cu orez cu lapte, snitele de pui si cartofi prajiti, fiind clar ca-i interesata sa nu acumuleze calorii.