| Jipa95 a întrebat:

Ce metode farmaceutice imi puteti recomanda, pentru a renunta la fumat? Daca cunoasteti ceva mai eficient decat plasturii nicorette sau guma de mestecat, va rog sa imi recomandati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intr-un pahar cu apa dizolvi o lingura de bicarbonat de sodiu.
Cand simti nevoia de tigara iti clatesti gura cu aceasta solutie, dupa care o inghiti.
In lipsa, poti pune un creion sau un pix in gura in loc de tigara.
Dupa o luna te vei trezi ca nu mai fumezi.

| Donsavas a răspuns:

Da,exista. Antidepresivele bupropion, varenciclina sunt anti fumat. Se prescriu gratuit dacă esti asigurat de către un psihiatru care lucrează cu CNAS. Buna alegere sa scapi de acest viciu. Te felicit!

| xerxes1 a răspuns:

Cand nu ai control asupra propriului corp, practic esti un fel de carpa.
Pana si animalele au mai mult autocontrol decat unii asa zisi oameni.,