| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre linte? Am cumparat de la Lidl si scrie ca are 26 g proteine /100g produs. Dupa ce se fierbe isi fierbe o cantitate de proteine? Daca da, fiarta, cate g de proteine are /100g?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Păi 26 de g de proteine sunt la 100 de g produs fiert...nu văd rostul pentru care ar fi pentru linte crudă că nu o mănâncă nimeni așa. E un aliment foarte bun din punct de vedere nutrițional. Rețete cu linte dacă te interesează, găsești pe blog-ul Cornelei Marin