| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre linte? Am cumparat de la Lidl si scrie ca are 26 g proteine /100g produs. Dupa ce se fierbe isi fierbe o cantitate de proteine? Daca da, fiarta, cate g de proteine are /100g?

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Tot atat!

3 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Lintele este foarte bun, in general toate legumele, fructele aduc beneficii organismului fiecare avand ceva specific.
Tot 26g de proteina o sa aiba si dupa fierbere, dar vezi ca are si o cantitate insemnata de carbohidrati.
Ti-as recomanda sa il mananci in prima parte a zilei sau cand ai nevoie de energie.

| anonim_4396 explică (pentru Goldenboy97):

Ok. Oare daca il mananc la ora 16:30-17:00 e prea tarziu? (Tinand cont ca ma culc pe la 12 noaptea)

| Goldenboy97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu este deloc tarziu stai linistit, lintele ofera energie treptat pe o perioada mai mare de timp. Te ajuta sa "treci" cu bine peste noapte.
-Cand dormim corpul consuma energie pentru a se reface-