| klau95 a întrebat:

Daca fac antrenamente fara proteine ce se intampla? dar cate proteine aproximativ trebuie sa mananc din alimente pe zi? pe unele produse scrie (Proteine 11.9 g in 100g produs) la ce se refera?

2 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Nu se intampla nimic mai ales la varsta ta probabil 16 ani, cand poti sa cresti in masa musculara si fara proteine.
Nu trebuie sa te preocupe acum proteinele prea mult ci sa mananci normal, adica, carne, oua, branza, care sunt bogata in proteine, si astea sunt proteine naturale mult mai bune decat cele sintetice de pe la nu stiu ce firmewinking

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Fara proteine corpul nu poate functiona, mai exact mori.
11.9 g in 100 g inseamna ca fiecare 100 g din acel produs are 11.9 grame de proteine.