| allison20 a întrebat:

Ce parere aveti despre pastilele anticonceptionale Rigevidon 21+7? Am citit pe internet ca multe femei care l-au utilizat nu au fost multumite. Are efecte adverse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| frysculitza a răspuns:

Rigevidon este un contraceptiv de generatie veche, cu concentratie mare de hormoni, din care cauza si multe efecte adverse. Sunt indicate contraceptivele de generatie mai noua (ex. Yasmine, Yaz, Janine). Iti recomand o vizita la orice cabinet de planning familial, unde iti va recomanda cele mai indicate varstei tale.

| andreiiuliantpu a răspuns:

Bună, cel mai bine e sa mergi la un ginecolog, o sa iti recomande in functie de analize ce anticonceptionale sunt mai potrivite pentru tine.