| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Ce tratamente naturiste știți ca să nu mai am niciodată menstruație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Țoglă a răspuns:

Nu există tratament naturist, ci sterilet. Pui așa ceva și nu vei avea nici copii, nici menstruație.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu incerca sa schimbi cursul naturii. Trebuie sa te accepti asa cum esti.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar scoaterea chirurgicala a aparatului tau reproducator (ovare, trompe) pot duce la oprirea menstruatiei pe viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Sterlietul NU opreste menstruatia!
Ai premiat un raspusn total incorect si eronat!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există așa ceva. Ești de la natură o mașină perfectă de făcut copii.

| johnnny123 a răspuns:

"Tratament: Totalitatea mijloacelor dietetice, medicamentoase, balneoclimaterice și igienice de combatere a unei boli."

Ultima oară când am verificat, menstruația nu era o boală.

| Lioana a răspuns:

Daca scapi de menstruatie nu mai poti face copii.

| ReddY25 a răspuns:

E normal sa ai bai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penisul. Ramai insarcinata si o vreme nu vei mai avea menstruatie!