| zuzi a întrebat:

Ce tratamente naturiste/homeopate stiti pentru infertilitate?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Tratamente naturiste, orientativ: ceaiul de năpraznic, de salvie, cicoare, creasta cocoşului, rădăcină de lemn dulce, fructe de fenicul, piperul broaştei, frunze de tuia, etc. De asemenea şi laptişorul de matcă şi polenul împreună cu o alimentaţie echilibrată formată din fructe, legume şi cereale îţi pot veni în ajutor. Cât priveşte tratamentele homeopate consultă în medic specialist homeopat.
Baftă multă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aic e treaba grea, nu merge cu paleative, chirurgie daca sunt infundate trompele sau analize daca sotul sufera de aspermie.