| Danna_1842 a întrebat:

Cunosc un baiat care are varsta de 17 ani si are astm bronsic si rinita alergica. Ia medicamente precum: SERETIDE si SINGULARE de 7 ani de zile. Este alergic la acarieni, puf de perna (pene de gaina), praf, par de pisica. As dori sa imi spuna cineva daca stie un tratament naturist si daca a scapat de asa ceva! Astept raspunsuri! Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa evite alergenii, sa stea mult la soare, sa manance foarte sanatos (nimic chimic) si sa isi ia in continuare tratamentul. In timp, daca respecta aceste conditii (foarte dificile, intr-adevar), boala se va ameliora.

| Aliutza a răspuns:

Ar tebui sa intrebe medicul daca exista si tratament naturist pentru asta. Nu cred ca e safe sa ia ce iau si alti utilizatori TPU, pentru ca s`ar putea ca lui sa nu i se potriveasca.

| śŇŇŇiKeŘś a răspuns:

Din cate stiu de astm nu poate scapa.am si eu si il am de cand m-am nascut.Am incercat tot felul de medicamente, dar nimic.

| crapone a răspuns:

Atentie la mucegaiul din casa. Eliminati imediat mucegaiul, igrasia si orice factor similar si astmul bronsic va dispare in timp. Vizitati www.mucegai-stop.ro