| Vladescape a întrebat:

Daca imi scot dopul de ceara din urechi imi recapat auzul mai bun cu acea ureche?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Ceara acumulată în ureche estompează auzul. Dacă elimini dopul de ceară, o să auzi cum ar trebui. Folosești o seringă sterilă, cu apă, pentru a aplica presiune în interiorul urechii sau spray împotriva dopurilor de ceară (Audispray).

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cu siguranta ca vei auzi mai bine. Cu trimitere de la medicul de familie, lucrarea va fi grauita. Nu este dureros deloc. Nici nu-ti imaginezi cat de bine o sa te simti dupa aceea.

| Andreeush a răspuns:

Evident!

| RobertMoon a răspuns:

Nu e clar?

Răspuns utilizator avertizat
| Shtefhy a răspuns:

Și eu mi-am scos un dop de ceara acum vreo 2 ani și aud super ok, mai bine ca înainte. Cred ca și în cazul tău va fi la fel. Baftă.