| katherine585 a întrebat:

Cum pot sa imi scot acasa dopul de ceara din urechi? Am fost la spital si mi-au spus ca 100 de lei consultatie, iar apoi alti bani de dat.
Am auzit ca se poate scoate si acasa, dar cum?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista diverse spray uri prin farmacii dar sa stii ca sunt scumpe si nu iti face treaba.

| katherine585 explică (pentru suntserios):

Am Audiclean dar niciun rezultat. Am mai auzit cu conurile de propolis se pot scoate dopurile.

| AndreeaRox a răspuns (pentru katherine585):

Nu-ti recomand...din cate am inteles in Canada, de ex. este interzisa vanzarea lor datorita efectelor adverse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S://....ro/search

| AndreeaRox a răspuns:

Ar putea sa te ajute Apa oxigenata (cate 4-5 picaturi din 2 in 2 ore)...are menirea sa inmoaie dopul (care banuesc ca il ai de mult timp si este suficient de mare ca sa nu mai iasa singur!)
Nu incerca sa undepartezi dopul cu betisoare sau agrafe...o sa impingi dopul mai profund si o sa ai dureri!
Ar trebui sa mergi totusi si la un cab. ORL pentru spalaturi auriculare.

| katherine585 explică (pentru AndreeaRox):

Am fost la cabinet si nu mi-au facut nimic. In ziua de azi vor numai bani.

| Cipri99 a răspuns:

Mai bine te duci la spital dai bani dar iti poate afecta auzu eu am avut am stat si nu prea aud bine acuma cu o ureche si apa oxigenata nu ajuta sa scapi de el doar il inmoaie putin pentru a fi scos mai repede la spital si spray-urile nu prea ajuta stiu cum ii la doctor bani.

| blondyna96 a răspuns:

Ulei de masline sau de floarera soarelui..eu cu asta am scapat..il incalzesti si cu o seringa il torni in ureche happy