| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua

Dacă o persoana își taie venele de la mână cu lama, îl doare sau îl ustură?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Cum poti incuraja asa ceva? omul are nevoie de ajutor daca s-a gandit la asa ceva.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Nu are nevoie de ajutor, poate sa o faca si singur.
Nu e mare diferenta intre tine si el din moment ce nu ti-ai dat seama ca e pusa la misto intrebarea!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îl termină.

| Lioana a răspuns:

Doare cumplit. Nu incerca!

| ReddY25 a răspuns:

Se bucură

| blackann a răspuns:

Ustura. Dupa incepi si dansezi de fericire si eliberare, iti vine sa faci ski in congelator.

| DovleacTurbat a răspuns:

De unde aceasta curiozitate?

| Syrten a răspuns:

In prima faza nu doare, apoi incepe o usturime ascutita care peste ceva timp se transforma in durere si odata cu pierderea sangelui apare starea de rau si se poate ajunge la inconstienta sau chiar deces in cazul in care se pierde foarte mult sange

| Eusebiu69 a răspuns:

Nu stiu