| Andreea202 a întrebat:

De 2 luni imi vine menstruatia de doua ori in aceeasi luna. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu, pentru ca ciclul se succede la 26-28 de zile iar luna are 30-31 de zile

| Freya1 a răspuns:

Si eu patesc des lucrul asta.O data inchis la culoare si doar cand merg la baie si o data normal. Poate este ceva infectie, si deraglari hormonale, schimbari si moduficari ale corpului poate de la ingrasat slabit.Trebuie control si eu o sa merg.La mine cred ca e pe baza de stres

| Caro34 a răspuns:

Nu te ingrijora, e ceva normal! Menstruatia vine la 26 - 28 zile, iar unele luni sunt de 30 - 31 zile, apoi mai sunt si alti factori ce pot influenta: stresul, mancarea, activitatea glandelor hormonale, curele de slabire, lipsa vitaminelor etc. etc. Numai bine!

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Eu am avut si 4 luni una dupa alta problema asta.Nu am mai suportat si am fost la doctorita ginecolog si aceasta a spus ca am menstruatia neregulată. Acesta mi-a facut control si mi-a dat tratament.Nu strică o vizită efectuată si de tine acolo.Este pentru sanatatea ta, si este greu sa rezolve problema asta de la sine.