| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua,
De câteva săptămâni încoace simt o durere in piept, mai proeminentă pe partea stângă. Am ignorat-o o vreme însă de o săptămână in momentul in care îmi fac exercițiile fizice de dimineață mă doare foarte tare și mi se face rău. Aseară, in urma unei situații mai tensionate m-a durut tare și la fel am simțit un disconfort la mâna stângă, simt mai des durerea când mă supăr tare pentru ceva…
Oare ce ar putea fi? Voi consulta cel mai probabil și un doctor însă nu știu care: cardiolog sau alta specialitate pentru ca am văzut ca durerea poate fi cauzată și de alte lucruri.
Dacă a mai fost cineva in cauză, sa îmi fac griji?
Mulțumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al medicul de familie intai, iar dupa ce te consulta te trimite el la specialistul de care ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doctor cardiolog ar fi bine,efortul depus forteaza inima.
Redu efortul la jumate, nu te mai forta mult.
Fa o pauza si mergi inainte la doctor, poate tragi prea greu si inima e prima care raspunde la asta, e durerea, urmeaza lesinul si etc...

| Feri5 a răspuns:

Posibil să fie angină pectorală. Ea se caracterizează prin dureri la nivelul pieptului.

Consultă un medic cardiolog și vei ști despre ce e vorba.