| Jigokunokishi a întrebat:

De cateva saptamani mi se tot fac pe fata niste pete rosii si cred ca mi se cojeste pielea ca pe acele pete se vad alte "pete" de piele uscata sau ceva de genul asta. Ce credeti ca ar putea fi? Ati putea sa-mi recomandati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o reactie alergica de la ger. Incearca sa te ungi, dimineata si seara, cu o crema hidratanta de la farmacie, nu de la supermarket (recomand fie Atoderm PP, fie crema de la Avene)

| Satango a răspuns:

Dacă nu vrei să rămâi cu aceste semne, cel mai bine ar fi să mergi la medic. Nu ai de unde să știi tu sau alți oameni necunoscuți de aici ( majoritatea ) care ar putea fi cauza. Nu se știe a cărei boală poate fi aceste simptome.