| Andra_2544 a întrebat:

Ce pot sa fac pentru o piele frumoasa. Cred ca de la soare, pielea a primit niste pete maronii, parca ar fi pete de murdarie dar nu e asa si plus de asta au aparut si niste bubite rosii asemeni acneei ( pe picioare mentionez) Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| barefoot a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, mai ales vara. Intai, exfoliaza-ti pielea o data pe saptamana, sau cel putin de 2 ori pe luna. Apoi, aplica o crema hidratanta, cu factor de protectie, prin miscari circulare, pentru a stimula circulatia sangelui. De asemenea aplica des creme care contin niacinamida sau cafeina pentru a oferi elasticitate pielii. De asemenea mananca sanatos, adica fructe si legume, si evita mancarurile cu multe grasimi sau/si bogate in zaharuri. Si in sfarsit, bea 2 litri de apa pe zi. Sper ca te-am ajutat happy.

2 răspunsuri:
| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Pai, vara ar trebui sa-ti iei un spray de bronzat dar inainte sa te dai cu o crema de corp potrivita. Dupa te dai cu spray-ul si dupa ce se termina vara o sa se decojeasca piele si dupa ai o piele foarte fina.Asa si eu am facut si sunt foarte multumita de rezultat.