| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! De ce am tot timpul scurgeri vaginale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| popescuhertz a răspuns:

Scurgerile vaginale pot avea mai multe cauze, inclusiv infecții, modificări hormonale, tulburări imune, utilizarea unor produse intime iritante sau chiar un exces de umiditate în zona genitală. Este important să vă vedeți medicul dacă observați schimbări în tipul, culoarea sau mirosul scurgerilor vaginale sau dacă aveți durere sau disconfort în timpul urinării sau în timpul actului sexual. Numai un medic poate determina cauza exactă a scurgerilor vaginale și poate oferi tratamentul adecvat. Este important să întrețineți o bună igienă genitală și să evitați utilizarea produselor intime care pot irita pielea sau mucoasele.