| elenaakexua415 a întrebat:

De ce nu simt cand am scurgeri vaginale?

6 răspunsuri:
| lorena66 a răspuns:

Buna! Prin scurgeri vaginale ma gandesc ca te referi la secretiile vaginale. In general nu sunt simtite in mod direct, insa poate depinde si daca esti in perioada de ovulatie, cand chiar le simti. (perioada de ovulatie=perioada cu o saptamana dinaintea ciclului menstrual in sine). Noi avem scurgeri vaginale aproximativ constante, adica la perioade scurte de timp si in general in masura egala. Corpul nostru invata sa nu le bage in seama, si in general sunt si in cantitati mici care nu ne atrag atentia. E important sa simtim cum ceva "Curge" in zona vaginala atunci cand ne incepem ciclul menstrual, referindu-ma la sange. Daca ai simti constant secretiile vaginale, nu ai sti sa le diferentiezi de sangele menstrual si ai avea adesea "accidente". Deci, pe scurt, corpul tau e obisnuit sa nu le simta, ca sa iti poti da seama de ciclul menstrual atunci cand curge.

| elenaakexua415 explică (pentru lorena66):

Eu nu simt nici atunci cand ciclul menstrual curge dar nici cand curg secretiile vaginale, stii daca este ceva normal sau daca am vreo problema?

| lorena66 a răspuns (pentru elenaakexua415):

Nu toata lumea simte pentru ca depinde daca ai un ciclu menstrual abundent sau nu, nu e nicio problema. Fiecare are sensibilitate diferita si e ok

| dullcat a răspuns (pentru lorena66):

Aceeasi persoana a spus aici ca nu simte cand i se scoala penisul deci...

https://www.tpu.ro/adolescenti/de-ce-nu-simt-cand-mi-se-scoala-penisul/

| lorena66 a răspuns (pentru dullcat):

Nu cred asa ceva… fetishising accounts, era ceva dubios

| dullcat a răspuns (pentru lorena66):

laughing Da, e super fun sa raspunzi si apoi sa iti dai seama ca e la misto, ca ai pierdut timpul.Not.Asta e, mai exista si astfel de persoane pe aici.