| katyad a întrebat:

Buna ziua, de ceva timp aud un sunet in ureche, am fost la orl si a zis ca am dopuri, mi le-a scos dar tot aud acel sunet in ureche ca un fel de puls. Ce parere aveti? Ce ar putea fi? Are lagatura cu altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Mergi la medicul de familie și să verifice din nou urechile... Ceara se reface dacă urechile sunt bolnave! Tensiunea arterială ai verificat-o? Scoate pentru. un timp din uz sarea apoi vezi dacă se schimbă ceva! Numai bine!

| katyad explică (pentru Caro34):

Am verificat tensiunea, acum doua zile am avut-o 24, si cand am luat-o a doua oara am avut 17. o fi din cauza asta?

| Caro34 a răspuns (pentru katyad):

Tensiunea nu poate fi 24! Trebuie să fie ceva de genul 120/60 sau 130/65! Nu știu ce este 17!