| Skypp3R a întrebat:

De ieri tot a inceput sa ma doara in partea dreapta in zona apendicelui, imediat sub coasta dreapta si pieptul tot in zona din dreapta. M-am tot gandit ca este apendicita... Am citit despre manifestari si am constatat ca am avut cateva dintre ele: Dureri abdominale in partea dreapta, inferioara, care apar initial in capul pieptului, lipsa pofta pofta de mancare si diaree, mai pot spune ca de dimineata m-am simtit cam rau... (acestea le-am luat de pe un site unde erau scris mai multe simptome).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Mergi la un control.

mai nou apendicita se scoate chiar daca nu e in ultimul stadiu. decat peritonita mai bine sa o ia din timp.

nu e complicat si dureaza 2-3 zile recuperarea majora.

| MaryusFloryn a răspuns:

DA intr-adevar chiar este Apendicita, te sfatuiesc sa mergi imediat la Doctor ( n ute speria nu este ceva grav )
Dar sa te verifice el (doctorul).
Insanatosire grabnica.
Funda? xD

| Skypp3R explică (pentru MaryusFloryn):

Durerea a inceput de vara trecuta de cand m-am fortat si am alergat prea mult, dar nu m-a durut constant.

| MaryusFloryn a răspuns (pentru Skypp3R):

Da inteleg, sa nu te mai fortezi peste masura. happy
Funda? Daca vrei sa-mi dai.