| AdyP20 a întrebat:

Dupa un control se pare ca am nevoie de ochelari de -0.5. M-am dus la control pentru ca lucrez in fata calculatorului 8 ore si sunt foarte obosit. Insa am o nedumerire. Dioptria cu - e pentru distanta. Asta inseamna ca va trebui sa folosesc ochelarii tot timpul? Sau ajunge daca ii folosesc doar la calculator. M-i sa recomandat sa cumpar lentile antireflex. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NevermindXEXEXD a răspuns:

Tot timpul, si eu am dioptrii cu -

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt permanenti ochelarii pentru miopie

| xerxes1 a răspuns:

Sunt ochelari permanenti.Stratul antireflex ajuta mult.