| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare. Zilele trecute cand faceam cartofi prajiti mi-a sarit ulei incins pe ochelari. Ochelarii au tratament antireflex. Dupa ca s`au murdarit i-am sers repede doar cu laveta de la ochelari, insa am impresia ca a mai ramas intr-o oarecare masura ulei pe ei.
As vrea sa stiu daca acel ulei incins a afectat cumva ochelarii sau tratamentul antireflex. I`am stricat sh ar trebui sa imi fac alte lentile sau sunt ok?
In cazul uleiului care cred ca mai este..si lasa urme pe lentile de fiecare data cand ii sterg, cum as putea sa ii curat?
As vrea sa imi spuneti o modalitate eficienta de a curata lentilele cu antireflex astfel incat sa arate impecabil. Astept raspunsurile voatre. Dau fundita! Multumesc!happy

3 răspunsuri:
| CopilașTembel a răspuns:

Sterge-i cu spray de geamuri, nu glumesc, pui putin pe laveta si stergi usor, nu au ce sa pateasca. happy

| ANDREIMIRON a răspuns (pentru CopilașTembel):

Serios? Si daca au antireflex ce facem? Platesti tu daca se exfoliaza? Eu pariez ca asta vor pati.Numai bine si ai grija de ochelari, sunt destul de costisitori.

| ANDREIMIRON a răspuns:

Tot secretul sta in laveta cu care ii stergi.Una de microfibra groasa(densa)si de buna calitate, va rezolva aceasta problema.Se spala cu apa calduta (nu fierbinte) si sapun lichid in fiecare seara, ori cand este nevoie.