| Marius_Alexandru_1984 a întrebat:

Eu sunt Alex! Am nevoie de putin ajutor din partea voastra! Cine poate sa imi scrie aici unde pot gasi o clinica in Bucuresti, pentru a efectua un Rmn genunchi?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Gral Medical. Eu acolo am facut RMN la cap, si au fost cit se poate de rapizi. De cand am intrat in clinica pana am iesit pe usa ei nu au trecut mai mult de 45 de minute. Si in general, medicii e acolo sunt buni.

| Marius_Alexandru_1984 explică (pentru cristi202):

Iti multumesc! Am primit pe aici un raspuns de tot rahatul...

| cristi202 a răspuns (pentru Marius_Alexandru_1984):

Cu placere! De aceea am si venit cu un raspuns specific.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta-i chiar intrebare inutila. Te duci la medicul de familie, iti da trimitere si-ti spune si unde-i clinica. Daca esti minor mergi cu un parinte!

| Marius_Alexandru_1984 explică (pentru Salontanul):

Buna seara! Cum sa fie intrebare inutila? Nu pentru asa ceva este acest site? Pentru intrebari? Nu era obligatoriu a raspunde...
Pentru cultura ta generala, sa stii ca sunt atatea clinici in Bucuresti! Cum sa ma trimita asa oriunde aiurea? Sunt clinici specializate in asa ceva! Nu te poti duce oriunde... clinici care merita si clinici care nu merita! Chiar nu gandesti cand raspunzi cuiva? Se face programare la o clinica pe care ai ales-o, apoi mergi cu adeverinta medicala unde ai optat sa mergi! Nu iti spune medicul de familie unde sa mergi!
Asta cu parintele chiar nu stiam. Am fost luminat acum. Multumesc!

| Salontanul a răspuns (pentru Marius_Alexandru_1984):

Cultura mea generala este mult mai mare decat a unuia de varsta ta. Medicul de familie (daca te intreaba cineva) este mult mai in masura, decat ce ai tu in capul tau, sa-ti recomande o clinica unde se pot face analizele de specialitate. Asta-i menirea lui si asta este lantul medical corect: medic de familie-specialist-radiografie si alte analize (daca sunt necesare) iarasi specialist si apoi cu rezultatele la medicul de familie caruia i le dai in copie. Originalul il pastrez tu. Pentru unul cu nasul pe sus nu prea stii multe. Asculta la un om batran care are vacante si concedii cat viata ta.

| Marius_Alexandru_1984 explică (pentru Salontanul):

Inca o data! Medicul de familie nu are cum sa imi recomande mie o clinica pentru asa ceva! Si referitor la vacante si concedii... sa asculte nepotii tai de tine. O zi buna. Mersi pentru raspunsurile "inutile."

| Salontanul a răspuns (pentru Marius_Alexandru_1984):

Asta e! Cand esti mai bine pregatit decat medicul ajungi sa "te dai mare".

| gothicbat a răspuns:

MedLife