| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! Ieri m-a intepat foarte tare in partea dreapta, langa buric la aprox. 4 cm de buric. Câteodata am niste stari de greata/ rau. Aceste întepaturi le-am mai simtit si acum 2 zile si saptamana trecuta, dar si acum o luna. Ce credeti ca ar putea sa fie? M-am gandit sa merg si la un control.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Extraordinar te ai gîndit si tu sa mergi la un control dar ne intrebi pe noi. Mergi maine la medic degeaba stai si astepti miracole pe TPU ca nu exista, nu stie nimeni in afara de un medic ce ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este apendicita acuta, care va necesita operatie, inainte sa se sparga si sa faci septicemie.
Interventia chirurgicala se face cu anestezie partiala sau totala (la cerere) si dureaza 20-30 minute. Poti merge acasa in aceeasi zi daca te simti bine, sau a doua zi.

https://www.medicover.ro/......,110,n,285

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti avea o tulburare de motilitate sau ceva de la dieta. nu cred ca e o boala cronica sau apendicita. poti face o ecografie daca doresti este 200 lei