| Andreea09x a întrebat:

Buna ziua! Imi puteti spune va rog ce se intampla daca iau 2 pastile de amoxicilina 500mg una dupa alta. Sper ca nimic rau, sunt ingrijorata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Depinde de varsta si greutate, doze mari duc la cresterea tranzaminazei si eventuale simptome de greata si varsaturi!

| unknownn a răspuns:

Normal ca arestraight face
Ce varsta ai?

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Dupa 10 minute o sa simti o ameteala,
nu mai face asa decat cand e o situatie de criza si infectia e extrem de mare.

◕ Iesi afara la aer rece si da cu apa pe cap rece, in caz ca simti stare de lesin, asta va incetini undele celebrale, i-ar creierul nu se va auto-inchide.

◕ Ultima solutie e, sa dai afara tot.

◕ Ca solutie suplimentara, arde niste bete de chibrite si scufunda-le in paharul cu apa, si dupa aia scotele si inghite apa, carbonul are proprietatea de a absoarbe subtantele in excess sau nocive.

◕ Sper sa fie, totul ok.

| Adi_2281 a răspuns:

Amoxicilina e antibiotic. si nu se ia una dupa alta. Se ia 1 la 6 ore sau la 12 cum ti-a zis medicul. Doar daca ai infectie