| Livia190 a întrebat:

Pentru profilaxia endocarditei pentru detartraj cu sangerare sunt suficiente 500mg de amoxicilina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Sugerez ca ar trebui sa consulti un medic in privinta aceasta. Antibioticele in cazul de fata ca sa fie eficiente se dau dupa o anumita schema, eventual in combinatie cu alte antibiotice sau un dozaj specific.
Nu este suficient sa maresti doza dupa ureche.

| Livia190 explică (pentru vangaelis):

Multumesc pentru raspuns!

1 răspuns: