| herrypotter a întrebat:

Bună ziua, internauților!

Un coleg cu nevoi speciale m-a lovit cu paleta de ping pong in partea superioara bazică a degetelui inelar de la mana dreaptă. M-a bandajat domnișoara asistență și în continuare simt o amorțeala la nivelul degetului inelar și simt o durere la locomoție. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Sper sa-ti treaca repede si sa nu fie nimic grav la deget.
Tine minte si faptul ca acea persoana cu nevoi speciale are o alta perceptie asupra lumii. Si oricum evita-l de acum daca nu te face sa te simti bine in preajma lui.

2 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Ia trimitere de la medicul de familie sau mergi direct la un ortoped pentru ca poate fi o luxatie sau o fisura. Medicul ortoped iti poate face o radiografie sa vada exact sau chiar prin palpare.
Poate nu e nimic si e doar durerea de la impact dar oricum indicates ar fi sa te vada un doctor mai specializat.

| herrypotter explică (pentru Dandinelle):

Durerea a ajuns și la CRBL
SIMT un blocaj de natura psihologica...am rămas cu sechele...
Sincer va spun: nu sunt ok!sad
Voi merge la medic însă nu prea curând că la noi in Spermezeu nu avem medic...
Sper sa mai am zile...sa ajung in comuna unde e medicul...la 300km de Spermezeu

| Dandinelle a răspuns (pentru herrypotter):

Sper sa-ti treaca repede si sa nu fie nimic grav la deget.
Tine minte si faptul ca acea persoana cu nevoi speciale are o alta perceptie asupra lumii. Si oricum evita-l de acum daca nu te face sa te simti bine in preajma lui.