| Olivia963 a întrebat:

joi dimineata fetita mea de 2 ani a inghitit un stikeez de cauciuc(din acela de la lidl) si nici in acest moment nu l-a eliminat, ce sa fac sa mai astept sa il faca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Eu zic sa mergi la mergi la medic cu ea.

| ubox7007 a răspuns:

Poate l-a eliminat, dar nu s-a vazut, evident ca trebuie sa mergi la un doctor, riscuri serioase nu prea sunt, dar mergi totusi la doctor. Indiferent ce riscuri sunt, tot timpul trebuie sa mergi la doctor daca este ceva ce nu ar fi normal, a inghiti ceva nu este normal, dar din nou riscuri mici, poate nu ai vazut cand a facut plasticul ala (cel mai probabil 95%) dar totusi mergi la un doctor.