| Făgăraş a întrebat:

Buna ziua!

LA ce medic trebuie sa merg pentru problemele cu varicele? Ce specializare are medicul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Specializarea unui doctor care se ocupa de varice se numeste flebologie (se ocupa de afectiunile sistemului venos)

| Demidol a răspuns:

Oricum iti va trebui trimitere de la medicul de familie. Iar el stie exact unde sa te trimita.

| NonZarek a răspuns:

Cel mai simplu si usor, este sa mergi direct la medicul de familie, el practic stie ce sa faca in cazul tau, eu si multe persoane cumosc care au avut varicela inclusiv eu si au mers la medic de familie care le-a dat medicamente specifice si s au vindecat, daca cumva el considera ca nu trebuie sa intervina in cazul tau, iti va face o trimitere la alt medic specialist, dar cel mai sigur si simplu e sa mergi la doctorul de familie

| AnnieM18 a răspuns:

Stie cineva un mod rapid si discret de a te sinucide?

| adrili10 a răspuns:

Sau la un medic estetician.