| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua ..am luat 2 ani A.C logest! le-am oprit luna trecuta si de atunci nu mi-a venit C.M! nu am mers la medicul care mi le-a dat le-am oprit eu pur si simplu. ..am terminat ultima folie si am oprit. de atunci am niste scurgeri ciudate! ce parere aveti, trebuie sa merg la medic? A mai patit cineva?!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa renuntarea la a mai fi folosita metoda contraceptiva care este oferita de folosirea pastilelor AC, aproape intotdeauna prima menstruatie de obicei are o desfasurare atipica, destul de mult diferita de ceea ce poate si asemanata/considerata ca fiind o menstruatie ''normala''. Doar daca nu se va produce nici data voitoare o menstruatie a carei desfasurare sa poata fi apreciata ca fiind catusi de cat similara cu menstruatiile pe care le-ai avut inainte de a folosi pastilele AC, numai atunci vei fi nevoita ca in mod obligatoriu sa te prezinti la o consultatie ginecologica. Multa sanatate!

| Elysaelaa2393 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult...voi astepta pana data viitoare si daca nu apare voi merge la medic.

| Anonima5665cool a răspuns:

La ce te referi prin ciudate?
Poti merge la medic, nu e nimic gresit.

| Elysaelaa2393 a răspuns (pentru Anonima5665cool):

Albicioase si abundente!