| claudiuever a întrebat:

M-am lovit acum cateva zile la fotbal mi-a venit mingea in mana si ma cam doare nu foarte tare dar simt un usor discomfort pot sa misc mana am forta in ea si pot face flotari.Ar putea fi ceva grav sau e o simpla lovitura? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Nu este nimic, stai linistit!
Este o inflamatie, tesutul a fost distrus.
Tot ce iti trebuie este o perioada de repauz sportiv. Nu fa flotari, nu fa nimic.
Du-te si cumpara-ti niste rivanol si pune comprese, deoarece este anti inflamator.
De asemenea pune si gheata cu rivanol, asta te va ajuta extrem de mult.
In 24-48 de ore nu o sa mai ai nimic.
Hidrateaza-te si va fi totul bine; deci stai linistitwinking
Zi faina big grin

3 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Probabil e doar o lovitura puternica. Insa, ar trebui sa o menajezi, fara flotari, pina iti trece. Si, nu strica un control.

| xDragosel007 a răspuns:

E o simpla umflatura, dar ca sa fii sigur consulta un doctor!

| Karen1 a răspuns:

Păi,dragul meu.
Eu cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un medic pentru o consultatie.
Eu am avut exact aceeasi situatie.
In vara anului 2013 am cazut jos si mi s-a umflat rau de tot mîna.
Dar, la fel ca și tine, aveam și eu forță.o puteam mișca, ridicam greutăți, de fapt-eu eram cea care o forța.
Am plecat la medic peste 5 zile, si aceats a depistat ca era ruptă destul de bine.
Așa că, te sfătui să mergi la un control-și fă-o la timp.)