| biancamaria11 a întrebat:

Ma numesc Bianca, prietenii imi spun Bia si am 12 ani, de la un timp incepuse sa ma doara foarte tare burta, mereu etc si a decis mami sa ma duca la medic, va dati seama mi-a fost foarte frica. M-a palpat pe burtica etc si a zis ca va trebui sa iau ca tratament supozitoare, m-am speriat pentru ca ultima data cand folosisem era cand am fost bebe, acasa mami mi-a zis ca mi va pune unul la 8 ore, mami ma pune sa stau ca pe toaleta si mi le pune dar ma ustura foarte rau si ma doare asa. As vrea sa ma ajutati spunandu-mi daca vi se pare normal sa-mi bag aceste supozitoare si daca puteti sa-mi explicati cum sa le pun eu singura pas cu pas, inteleg ca e dureros si ma ustura fundul dar macar sa ma ajutati! VA MULTUMESC FRUMOS

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oho! Sa fii sanatos cate supozitoare am luat eu la viata mea! Da! Este normal sa le folosesti ca sa te faci bine. Poate chiar ar trebui sa inveti sa le folosesti singur.

| Violleta2022 a răspuns:

Roaga pe mama sa-ti explice cum sa le pui, pas cu pas, ca-i acolo langa tine si-ti arata!