| Ionutz_Sandu_1997 a întrebat:

Buna ziua mama a depistat ca are cancer mamar acum un an intre timp s-a operat a extirpat sanu si a intrat la memo pauza prin tratament problema e ca aseara ii sau patat chiloti de sange si este foarte speriata si o sa pleca la cluj zilele astea stie cineva care o fi problema ca vreau sa o linistesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pilaf a răspuns:

Se numește menopauză, nu memo pauză. Sângerările (dacă nu a curs foarte mult sânge și menopauza s-a instalat de puțin timp) sunt normale. Pentru orice eventualitate, să meargă la ginecolog, că nu strică.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Intr-adevar, la menopauza unele sangerari sunt normale. Va mai avea menstruatie, la intamplare.
Dar ca sa fie sigura, poate merge la ginecolog.

| thewomaninwhite a răspuns:

Asta numai medicul poate sa stie.