| scaparel a întrebat:

Mama mea a inceput tratamentul de radioterapie la spitalul Elias pentru cancer mamar. Trebuia sa faca doua proceduri: radiatii cu cobalt in zona umarului iar in zona mamara care a fost operata radiatii cu electroni. Dupa prima sedinta aparatul cu radiatii de electroni s-a stricat spun cei acolo, iar doctorul radioterapist spune ca se poate inlocui iradierea cu electroni tot cu cea de cobalt dupa ce se fac alte masuratori.
Am incercat sa mergem la Fundeni si Coltea dar este aglomerat peste tot, incredibil cati de multi oameni sufera de aceasta boala.
Se poate face asa ceva, adica o sa dea rezultate?

Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Selena a răspuns:

Cel mai bun Centru Oncologic este la Cluj, ii recomand sa mearga acolo.Se poate face si se pot vedea si rezultate! Este o boala care a fost si va fi invinsa! Multa sanatate mamei!

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Cred ca radiologul stie ce spune.Mama ta trebuie sa se supuna acestui tratament alternativ. Daca esti din Bucuresti n-are rost sa mergi la Cluj.Pana te programeaza, pana gasesti loc in spital se pierde un timp valoros.Si apoi oriunde se pot strica aparatele.Persevereaza in Bucuresti si la alte spitale.Sanatate.Mira