| Ionutzstelistu62 a întrebat:

mama mea are o problema cu un ulcer varicos la gamba piciorului stang il are de 5 ani de zile iar de 3 ani au aparut niste rani care nici pana astazi nu s-au vindecat, a fost la spitalul SCARLAT LONGHIN din Bucuresti dar degeaba nu au facut nimic cei de acolo.
Ea momentan foloseste crema dermazin si spala cu ceai de galbenele.
Va rog foarte mult daca ma puteti ajuta cu niste tratamente pentru a scapa de el are dureri foarte mari am sa pun si 2 poze cu ranile pe care le are Multumesc foarte mult astept un raspuns cat mai rapid

Poza 1 : http://img844.imageshack.us/img844/8324/o9lo.jpg
Poza 2 : http://imageshack.us/photo/my-images/837/4ebr.jpg/

Macar un medic bun si un numar de contact va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Sa se duca la un doctor specialist de la o clinica privata.

| Ionutzstelistu62 explică (pentru express11):

Nu avem posibilitatea de asa ceva...

| express11 a răspuns (pentru Ionutzstelistu62):

Stiu ca sistemul este prost si imi pare foarte rau, dar totusi, daca ai cauta mai bine, ai gasi clinici care primesc asigurati de la stat.imi pare rau ca nu cunosc pe nimeni.