| Anonimul2020 a întrebat:

mi s-a intamplat recent dupa o ora de volei sa ma doara in zona de unde se recolteaza sange la brat, simtindu se ca o intindere, au trecut 2 saptamani si nu mi am revenit,cand incerc sa incordez bratul nu se mai simte pic de muschi ca inainte bicepsul ramane extrem de moale nu se simte absolut nimic,practic e o zona moarta, pur si simplul este o piele fleasca pe cand la stangul se simte. Aveti idee ce poate fi, sa ma ingrijorez? Am incercat sa ridic o gantera de 5 kg la piept nu se poate nici macar atat.Precizez ca inainte faceam sala si executam exercitii cu greutati mari dar eram intr o pauza cand a avut loc evenimentul.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Iti va trece, nu e nimic grav. Încearcă să masezi zona dureroasă cu niste oțet de mere sau cu alcool sanitar.

| Anonimul2020 explică (pentru kar1GaNNN):

Mulțumesc voi incerca, problema este ca nu a aparut nici o ameloriare pana acum, am fost si tatuat in acea zona dar nu cred ca are treaba, este vorba de muschiul brahial banuiesc sau cel flexor...