| anonim_4396 a întrebat:

mi-sa recomandat de catre doctora de familie Magnerot 14 zile si calciu 10 zile Calciu 1000mg un pliculet pe zi si magnerot 2 pe zi una dim si una seara, intrebarea mea este daca are ceva daca iau si magnerot si calciu in acelasi timp? Magnerot am mai luat acum 3-4 saptamani 20 de zile dupa care am intrerupt. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Magneziul este necesar pentru fixarea calciului in organism.
Deci da, este bine sa le iei paralel.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca asa ti-a zis DOCTORA de familie inseamna ca asa trebuie sa faci.

| untu a răspuns:

Urmeaza sfaturile doamnei doctor cum trebuie sa le iei medicamentele!

| Kris_Kristina_2003 a răspuns:

Pai normal nu au nici un efect luate împreună pentru că fiecare e distribuită altei parti a corpului. Nu vreau să fiu răutăcioasă da citește instrucțiunile msi omule ca acolo de obicei scrie a nu se lua cu alte pastile tha!