| shetze30 a întrebat:

Numele meu este George si sunt din orasul Urlati jud.Prahova si as dori sa stiu daca ceapa scade intr-adevar colesterolul si daca e adevarat, atunci...cat de mult? Cu respect.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AoBo a răspuns:

Dap, ceapa are rol hipocolesterolemiant; poti consuma zilnic 1-2 cepe crude sau iti poti face suc de ceapa si sa bei cam 1 pahar pe zi. Multa sanatate!winking

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte de a bea ceai de păpădie neîndulcit (1-2 căni pe zi) care elimină colesterolul în cantități industriale, alimentele grase trebuie scoase din alimentație, crește consumul de carne slabă de pasăre și pește, moderat nuci-alune-fistic-migdale deoarece sunt bombe calorice, conțin uleiuri volatile și colesterol bun!
Sănătate.
La mulți ani!
Pa, pa.

| cici a răspuns:

Atentie la carne