| IonutzuF a întrebat:

Buna ziua! O persoana din familia mea are o problema medicala! Il doare capul toata ziua si imi zice ca ii "vajaie", acufene banuiesc, capul si urechile. Am facut tot felul de analize si nimic toate bune, am facut ct-uri si nu i-a gasit nimic singura chestie care e un pic problematica e tensiunea 90-100 cu 60-70 si din cate am inteles pentru tensiune mica nu exista medicamente. Ce credeti ca ar putea fi? Ce imi recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Invictusman a răspuns:

Sa meargă la cardiolog, suferă de tinitus, nu e o boala ci un simptom al altei boli preexistente, nu exista tratament la ora actuala pentru tinitus și nu se poate vindeca, în sensul ca nu o sa mai poată scăpa de acel vajait.
La ORL trebuie sa meargă pentru vajait ( tinitus). Iar cauza vajaitului probabil e de cardiologie, din caza tensiunii, probabil o oscilație a tensiunii.
Tinisul nu se poate vindeca nici dacă se găsește cauza decât în foarte rare cazuri.