| Şannel a întrebat:

Bună ziua. Perfuziile cu glucoza îngrașă? Dacă da în cât timp. As dori un răspuns mai detaliat. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Perfuziile cu glucoza se pun de obicei dupa operatii, cand nu ai voie sa mananci mancare solida, acea perfuzie iti asigura nutrientii pentru cateva ore.
Deci, nu are cum sa ingrasi, ea iti ofera caloriile de care ai nevoie intr-o zi, logic ca daca mananci si carne, paine, paste, etc in combinatie cu perfuzia o sa te ingrasi.

| Şannel explică (pentru LaLaura):

Țin sa precizez faptul ca doctorul mi a recomandat perfuziile. Pentru ca și eu as mai dori sa mă îngras. De aceea sunt nelămurita

| LaLaura a răspuns (pentru Şannel):

Banuiesc ca nu ti-a recomandat pentru ingrasare, ci pentru ca ai nevoie de aceea perfuzie, adica de nutrientii ei.