| CezarAndrei99999 a întrebat:

recent am fost implicat intr-o bataie de strada si am ochiul vanat si umflat, de la maxilar spre ureche am umflat si ma doare daca casc si buza sparta. Astept sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă n-ai pus gheata imediat după, acum nu mai are sens. Dacă vrei sa îți ascunzi vânătăia, poți încerca puțin fond de ten.
În o săptămână, maxim 10 zile ar trebui sa îți treacă. Dacă se agravează mergi la doctor.

| Directioner99 a răspuns:

Trebuia sa mergi la spital imediat dupa bataie, du te mai bine acum si vezi ce ai, nu sta asa cu durerile astea.

| CezarAndrei99999 explică (pentru Directioner99):

Nu ma doare foarte tare, la spital ce ar putea sa mi faca?

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Ramai acasa, nu cred ca sunt probleme urgente ce ar necesita interventia unui medic. Vezi ce se intampla daca te implici in astfel de activitati? Nimic bun.

| CezarAndrei99999 explică (pentru ArmyCaptain28):

De obicei nu caut scandal, de data asta am fost provocat