| gabriel10 a întrebat:

Se poate ca din cauza unei creme(nivea soft) sa imi apara puncte negre? Si inainte sa folosesc mai aveam dar acum parca sunt mai multe.Folosesc o data pe zi, sunt baiat si am 17 ani, daca conteaza.Se poate sa fie crema aceasta problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea_5313 a răspuns:

Nu, nu vad nicio legatura.Eu folosesc Nivea Soft de un an si o ador!
Punctele negre sunt de la excesul de sebun. Le poti elimina prin baia cu abur, si daca nici asa nu ies sfatuieste-te cu o cosmeticiana.
Nu-i nimic ciudat faptul ca baietii merg la cosmetica, denota faptul ca sunt ingrijiti.
Succes!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sti ca este mica sansa de ati aparea puncte negre de la crema dar exista si riscul acesta daca ai porii foarte dilatati sau semidilatati oricefel de grasime din oricefel de crema ti se poate depune in pori iar in contact cu praful si cu mizeria din atmosfera se transforma in acea mica negreala de fapt asta e si cauza aparitiei punctelor negre dar si din cauza grasimiii secretate de propria piele. Poti scapa de aceste puncte negre prin baia cu aburi sau anumite geluri care curata fata (nivea, garnier etc) in caz contrar te sfatuiesc sa consulti un dermatolog in cel mai rau caz un cosmetician. Sa ma ti la curent.Cu drag Doctor Paleriu Andra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zddfsdcggjj jukh

| thebloodsoul a răspuns:

Este posibil pentru ca nu toate cremele functioneaza la fiecare cum trebuie depinde de piele fiecaruia...