| LoveLebadaa a întrebat:

Hey! As vrea sa incep sa folosesc zilnic crema Nivea Soft pe fata, dar mi-e teama ca-mi apar puncte negre, cosuri sau te miri ce laughing. Este posibil sa mi se intample asta sau nu are nicio legatura si o sa-mi faca bine(in timp evident)? Funda happy

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Crema nivea in general este buna si se absoarbe repede in piele si daca iti vor aparea puncte negre sau cosuri mi-e greu sa cred ca de la crema

| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai tenul gras sau predispus la acnee nu ai de ce sa-ti dai cu crema si cu atat mai putin cu nivea pentru ca e foarte grasa si iti blocheaza porii...o sa te trezesti plina de cosuri si de puncte negre.Numai daca ai tenul foarte uscat te dai cu crema hidratanta si daca iti iei o crema ia-ti una de calitate macar...

| LoveLebadaa explică (pentru Bondarel99):

Din fericire, am tenul normal. Si Nivea mi se pare o firma foarte buna. Tie nu? happy

| Bondarel99 a răspuns (pentru LoveLebadaa):

Nivea e foarte slaba, chiar mediocra...mai bine te orientezi spre ceva mai de calitate si mai bun pentru tenul tau mai ales ca esti foarte tanara si orice chimicale ti-ar putea strica tenul.Iti recomand o crema hidratanta de la Vichy sau orice firma mai buna, dar nu nivea...si repet, te sfatuiesc sa folosesti crema hidratanta numai daca iti simti tenul foarte uscat si sa nu folosesti mult produs.Ia o cantitate de marimea unui bob de mazare si intinde usor pe toata fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma pricep, dar am auzit si eu o discutie, eram lângă un salon din ăla, cum ca daca iti incarci tenul cu orice, nu contează că-i cremă, machiaje etc, de la o varsta frageda rişti să-ţi apară tot felul de chestii, să-ti dereglezi secretiile tenului, bla bla

| LoveLebadaa explică:

Aaa da, am uitat sa spun, am 14 ani si jumatate happy.

| névtelen a răspuns:

Ideea e ca nu iti poate aparea nimic pe fata atat timp cat te speli cum trebuie, demachezi tenul ( indiferent ca esti fardata sau nu ) dimineata si seara, si cel mai important iti alegi crema potrivita tenului tau happy, cosuri/puncte negre iti apar de la : stres, praf, maini murdare pe fata laughing, transpiratie etc, dar de la o crema potrivita si o igiena pe masura nu iti poate aparea nimic, poate doar atunci cand esti la menstruatie dar asta e ceva normal cu care toate fetele ne.am obisnuit happy

| andreead31 a răspuns:

Heii,eu am ten normal adica mixt (putin gras pe zona t si cu unele portiuni mai uscate) am folosit crema asta asa cum vrei si tu sa o faci, zilnic, o perioada de 1-2 saptamani, dupa timpul asta am observat ca aceasta crema nu face cine stie ce pe tenul meu, mi se parea ca nu imi hidrateaza portiunile putin mai uscate si am incetat sa o folosesc zilnic, acum folosesc acea crema nivea 'originala' ca sa zic asa ( http://www.emag.ro/crema-nivea-75-ml-42163145/pd/DR609BBBM/ ) si pot sa spun ca sunt foarte multumita de ea, imi hidrateaza in profunzime fata si am scapat de portiunile mai uscate, mai aplic nivea soft dupa demachiere pentru ca are o textura mai lejera si e mai ok, iar nivea originala seara de obicei (si ma trezesc cu o piele ca de bebelus pe fata ) :)) Sper ca te-am ajutat!:*