| Mariusss17 a întrebat:

Bună ziua, se vreo doi ani am niște pete rosii pe obraji, când fac efort, ele se înroșesc și mai tare (vara), nu ma mănâncă, nu ma doare nimic, am 20 ani, aveți idee de la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pleznești de sănătate... happy
Obrajii roșii sunt asociați cu un corp sănătos. Cei palizi cu un corp bolnav.

| OfeliaMarton a răspuns:

Poate ai rozacee. Incearca sa vezi un dermatolog. Dar nu te ingrijora. Doar ai grija de pielea ta, hidrateaza te, mananca sanatos si fă sporthappy