| paulcra92 a întrebat:

Salut tpu.De o saptamana mi-au aparut langa zona genitala doua pete rosii,chiar intre picioare,arata la fel ca atunci cand se intampla vara sa te freci intre picioare, numai ca acum ma mananca foarte tare, pielea se usuca si crapa.Nu vreau sa merg la medic inca,aveti vreo sugetie, ce ar putea fi, ce crema ar fi buna? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Boala ta se numeste ciuperca happy si de obicei se face intre degetele picioarelor, dar se mai face si in alte parti ale corpului... in fine, cumpara de la o farmacie : TERBISIL sau LAMISIL crema! Te dai cu ea 2-3 zile dupa dus si iti trece! Bafta!

| lpavel a răspuns (pentru lpavel):

UPS! am uitat... happy dupa ce te-ai dat cu acea crema, sa nu te scarpini chiar daca te mananca pentru ca tratamentul va dura mai mult!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o dermatită/ciupercă.

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermatolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermatologie.

Toate cele bune.

| paulcra92 explică:

Pai care ar fi cauza, contact sexual nu am avut decat cu prietena mea cu care sunt de 2 ani.Multumesc.